PROGRAM

2014-10-10
Time Arrangement Location
19:0000:00 GAS kick-off at Kulturnatta with David Sabel, Siri Landgren, Emelie Odelberg, Jon Johansson, Niklas Sjösvärd and Louise Magnusson 3:e Våningen Concert
2014-10-15
Time Arrangement Location
19:0019:45 Rasmus Borg & Henrik Munkeby Nørsterbø Atalante Concert
20:0020:45 Wonka Live Atalante Concert
21:0021:45 Doron Sadja Atalante Concert
2014-10-16
Time Arrangement Location
17:3018:30 Nu Nordic Percussion Ensemble Göteborgs Konserthus Concert
18:3019:00 Concert Introduction by Erik Risberg Göteborgs Konserthus Concert Introduction
19:3021:30 Göteborgs Symfoniker presents Heiner Goebbles Göteborgs Konserthus Concert
21:0021:45 Audrey Chen Victoriaskolan Concert
22:0022:45 Song Circus Victoriaskolan Concert
23:0000:00 daRk hOrse & Audrey Chen Victoriaskolan Concert
2014-10-17
Time Arrangement Location
12:0012:30 Johan Jutterström Högskolan för Scen och Musik Sound Installation
13:0014:30 Min/Wu/Xu Högskolan för Scen och Musik Seminar
13:0013:30 Johan Jutterström Högskolan för Scen och Musik Sound Installation
14:0014:30 Johan Jutterström Högskolan för Scen och Musik Sound Installation
15:0015:30 Johan Jutterström Högskolan för Scen och Musik Sound Installation
19:3020:30 Min/Wu/Xu Nefertiti Jazz Club Concert
20:4521:45 P.O.P. – Psychology of Perception Nefertiti Jazz Club Concert
22:0023:00 elephant9 with Reine Fiske Nefertiti Jazz Club Concert
2014-10-18
Time Arrangement Location
12:0012:30 Johan Jutterström Högskolan för Scen och Musik Sound Installation
13:0013:30 Johan Jutterström Högskolan för Scen och Musik Sound Installation
14:0014:30 Johan Jutterström Högskolan för Scen och Musik Sound Installation
14:3015:30 Robin Rimbaud aka Scanner - Tea Talk with Magnus Haglund 3:e Våningen Tea Talk
15:0015:30 Johan Jutterström Högskolan för Scen och Musik Sound Installation
15:3016:00 David Sabel 3:e Våningen Sound Installation
16:0017:30 Olof Persson Projects with Robin Rimbaud aka Scanner 3:e Våningen Dance Performance
19:0000:00 Lars Carlsson DJ-set Pustervik DJ-set
19:3020:15 Heinz Hopf Pustervik Concert
20:1521:00 Linda Oláh & Giani Caserotto Pustervik Concert
21:0021:45 My Hellgren & Lars Carlsson Pustervik Concert
21:4522:30 GGR Betong Pustervik Concert
22:3023:00 Strändernas Svall Pustervik Concert
23:1500:00 Henrik Rylander/Ebbot Lundberg/Johnny Essing Pustervik Concert
00:0003:00 Höga Nord Rekords & Robert Leiner Pustervik DJ-set
2014-10-19
Time Arrangement Location
18:0020:00 Gageego! & In:fluence Ensemble with Patricia Alessandrini, Nicolas Collins and Freida Abtan Göteborgs Konserthus Concert